Poszukiwania używanych alufelg do Audi

 

Jedną z moich ulubionych marek jest Audi. Od dziecka należę do fanów tych niemieckich samochodów. Podobają mi się zarówno nowe modele, jak i te starsze, niektóre już klasyczne. Posiadałem kilka modelów tej marki, jednak w ostatnim czasie dostałem możliwość nabycia auta kilkunastoletniego, można powiedzieć, że będącego już klasykiem.

Kupno używanych alufelg do klasycznego Audi

używane alufelgi audiStan tego samochodu nie należał do doskonałych, było sporo detali lakierniczych, jak i rzeczy mechanicznych do poprawy. Nie posiadał też oryginalnych felg co na pewno nie dodawało mu uroku. To wszystko powodowało, że długo zastanawiałem się nad kupnem tego egzemplarza. Bałem się pracy jakiej trzeba było włożyć w doprowadzenie go do stanu idealnego. Jednak umiłowanie do tej marki wygrało i zdecydowałem się na zakup tego samochodu. Okazało się, że praca, jakiej potrzebował ten egzemplarz nie była taka straszna na jaką zapowiadała się pierwotnie. Wszystkie rysy lakieru, wgniecenia karoserii czy problemy mechaniczne udało się naprawić dosyć szybko i stosunkowo tanim kosztem u znajomego mechanika. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze postanowiłem przeznaczyć na oryginalne alufelgi, jakie producent montował w tych autach. Moim zamiarem było to żeby samochód w całości oddawał ducha tamtych czasów. Poszukiwania jednak odpowiednich obręcz, które odpowiadały pierwowzorowi okazały się dosyć trudnym zadaniem. Na początku miałem zamiar kupić nowe felgi, wprost od producenta. Jednak okazało się, że model tych obręcz nie jest już wytwarzany od kilku lat. Wówczas postanowiłem znaleźć używane alufelgi audi spośród wielu sklepów motoryzacyjnych, jakie możemy znaleźć w Internecie, ale nie tylko. Uważałem je za ostateczne zwieńczenie prac nad samochodem i chciałem, aby były w jak najlepszym stanie. Znalezienie takich, które by mi odpowiadały było trudnym zadaniem. Jako sympatyk klasycznej motoryzacji chciałem najbardziej odwzorować auto, w tym także felgi. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach w końcu natrafiłem na odpowiedni model alufelgi do Audi. Jak na przedmiot używany był w bardzo dobrym stanie, widać właściciel dbał o nie.

Po dostarczeniu alufelg przez kuriera od razu przystąpiłem do założenia ich do mojego samochodu. Kupno ich było bardzo dobrym pomysłem. Można powiedzieć, że auto jeszcze bardziej nabrało klasycznego wyglądu. Dzięki temu zyskał też prestiż auta, a jego wycena wzrosła.