Potrzebowałam pracownika z Ukrainy

Od dłuższego czasu prowadzę firmę kurierską. W moim zakładzie pracy jest bardzo duża rotacja pracowników, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę pracę na magazynie. Nie ukrywam, że jest to bardzo ciężka, fizyczna praca, dlatego nie dziwię się, że gdy ktoś znajdzie inną pracę od razu rezygnuje z tej. Ponieważ zbliżał się sezon świąteczny (a wtedy zawsze jest dużo pracy) musiałem jednak znaleźć kogoś, kto byłby w stanie pracować u mnie przez co najmniej trzy miesiące.

Poszukiwania niedrogiego leasingu pracowników

niedrogi leasing pracowników z UkrainyMój znajomy, który również prowadził własny biznes, doradził mi, że w mojej sytuacji najbardziej opłacalny byłby niedrogi leasing pracowników z Ukrainy. Dowiedziałem się, że jeśli byłbym zainteresowany tego typu pracownikami powinienem udać się do agencji pracy, najlepiej międzynarodowej, która posiada doświadczenie w ściąganiu pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju. W ten sposób mógłbym znaleźć dobrego i rzetelnego pracownika, który będzie przygotowany na pracę fizyczną i będzie chciał podjąć się pracy w mojej firmie. Stwierdziłem, że jest to bardzo dobre dla mnie rozwiązanie. Szczególnie, że biorąc pracownika w leasing od agencji pracy tymczasowej nie muszę martwić się o to, aby odprowadzać za niego składki zdrowotne czy ubezpieczeniowe. Wszystko to bowiem leży w kompetencji agencji pracy. To także agencja zajmuje się tym, aby sprawdzić ważność dokumentów pracownika z Ukrainy. To znaczy, że nie muszę zajmować się sprawdzeniem jego karty pobytu czy pozwolenia na pracę w naszym kraju. Byłoby to dla mnie szczególnie opłacalne, ponieważ musiałbym opłacać tylko niewielką, co miesięczną prowizję za znalezienie mi pracownika do pracy. Szybko udało mi się znaleźć agencję, która oferowała tego typu leasing. Przedstawili mi ono bardzo dobrą ofertę, dlatego od razu zdecydowałem się nawiązać z nimi współpracę.

Jak się już wkrótce zorientowałem to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim bardzo szybko i sprawnie znaleźli oni dla mnie pracownika. Nawet jeśli poszedł on na urlop lub zwolnienie lekarskie to w zastępstwo od razu dostawałem inną, kompetentną osobę. Ten niedrogi leasing był bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla mnie, jak i dla pracownika, który miał pewność, że dzięki temu zawsze będzie miał pensję wypłacona w terminie.