Pranie dywanów w domach

W naszych domach często na podłogach znajdują się najróżniejsze wykładziny czy też dywany. Wiele osób uważa, że jeśli dojdzie do poważnego zabrudzenia takich materiałów to jedynym rozwiązaniem jest kupno nowego dywanu. Jednak warto wiedzieć o tym, że obecnie istnieją takie firmy, które na co dzień zajmują się profesjonalnym praniem dywanów czy też wykładzin. Często zajmują się oni również pielęgnacją tapicerki.

Szybkie pranie dywanów

Pranie dywanów OpoleDywany mają to do siebie, że po kilku latach użytkowania znacznie tracą na estetyce. Ich włókna bardzo szybko chłoną najróżniejsze rodzaje zanieczyszczeń. Nawet jeśli w naszym domu bardzo dokładnie przykładamy się do dbania o czystość to jednak dywany i tak będą się w pewnym stopniu brudzić. Jak już wcześniej wspomniano, nie ma konieczności rezygnowania ze starego dywanu jeśli doszło do jego zabrudzenia. Dzięki nowoczesnym technikom możliwe jest odświeżenie dywanu i przywrócenie mu wyglądu niemalże takiego jaki miał za czasów nowości. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest pranie dywanów Opole jest jednym z miast, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się takimi zadaniami. Oprócz prania samych dywanów firmy te często świadczą usługi dotyczące prania wykładzin. Skutecznie radzą sobie również z przywracaniem świetnego wyglądu starszym i zabrudzonym tapicerkom. Obecnie stosuje się dwie metody prania dywanów. Pierwszą z nich jest metoda ekstrakcyjna. Jest to w zasadzie podstawowa i zarazem bardzo prosta metoda. Polega ona na tym, że na powierzchnię dywanu nakładana jest warstwa aktywnej piany stworzonej dzięki wodzie i specjalnym detergentom. Taka piana musi przez pewien czas znajdować się na powierzchni dywanu by mogła wniknąć w strukturę włókien. Wówczas dochodzi tam do rozbijania cząsteczek brudu. Po jakimś czasie wszystkie te zanieczyszczenia wraz z resztkami pianki są wciągane przez specjalny odkurzacz piorący.

Dzięki nowoczesnym technikom prania dywanów można sporo zaoszczędzić. Jeśli zlecimy pranie dywanu jakiemuś sprawdzonemu specjaliście to nie będziemy musieli inwestować w nowy dywan ponieważ stary będzie jeszcze wyglądał świetnie. Pamiętajmy, że ta sama zasada może tyczyć się wykładzin czy też różnych mebli pokrytych tapicerką. Możliwe jest jej skuteczne odświeżenie.