Rejestratory samochodowe z pomiarem prędkości

Czy samochodowe rejestratory jazdy mogą przydać się do czegoś innego jak tylko do filmowania tego co się dzieje przed samochodem? Mogą, ponieważ produkowane obecnie modele mają coraz więcej funkcji dodatkowych. Najważniejszą i absolutnie podstawową funkcją cały czas pozostaje rejestrowanie obrazu przed samochodem. Chyba, że używa się modelu z dwoma kamerami. Wówczas nagrywany obraz obejmuje wszystko przed i za samochodem. Najnowsze modele mają dodatkowe funkcjonalności związane z użytym w nich modułem GPS.

Rejestrowanie prędkości i dokładnego położenia samochodu

rejestrator samochodowy z gpsRejestratorem nazywamy oczywiście nic innego jak powszechnie znaną kamerkę samochodową. Te z pozoru mało istotne urządzenia mają coraz większe znaczenie dla kierowców, którzy ich używają. Jeszcze niedawno z takim obrazem z kamerki nie można było nic zrobić. Dzisiaj zapis z rejestratora jazdy w pojeździe może być wykorzystany jako dowód w sytuacji spornej na drodze. Może być również dowodem w sprawie kolizji, wypadku czy nawet kradzieży samochodu. I tutaj chyba warto odnieść się do dodatkowych funkcji rejestratorów. Każdy rejestrator samochodowy z GPS mierzy prędkość samochodu, w którym jest zainstalowany. Można więc w sytuacji spornej posiłkować się wskazaniem prędkościomierza w rejestratorze. Moduł GPS pozwala również prześledzić dokładną lokalizację pojazdu w ciągu kilku ostatnich godzin. Nawet jeśli kamerka nie rejestruje obrazu to zapisuje położenie pojazdu. Oczywiście rejestrator może mieć również funkcję antykradzieżowe. Najdroższe modele potrafią zrobić zdjęcia i wysłać je do właściciela pojazdu. Taka funkcja przydaje się w momencie kradzieży. Jeśli kamerka wykryje ruch w samochodzie to obraca się i robi zdjęcia a następnie od razu wysyła je do właściciela pojazdu. Reasumując – rejestrator zapisuje wszystko to co się dzieje przed samochodem, ale może również w razie konieczności sfilmować wszystko dookoła własnej osi.

Nie da się ukryć, że najważniejszą funkcjonalnością rejestratorów jest oczywiście filmowanie wszystkiego w polu widzenia kierowcy. Wszelkie sporne sytuacje na drodze można łatwo rozwiązać wykorzystując nagranie z kamerki samochodowej. Mając nagranie z kamerki wyposażonej w pomiar prędkości możemy udowodnić, że jechaliśmy z przepisową prędkością. Dodatkowo rejestrator chroni przed kradzieżą pojazdu.