Rodzaje okładek kanałowych

Ukończenie studiów nieodłącznie kojarzy się z pracą dyplomową, którą należy „obronić”. W danym dniu o pewnej godzinie do sali, w której przebywa komisja składająca się z promotora, recenzenta oraz przewodniczącego, odbywa się rozmowa o danej pracy pisemnej i to ona decyduje o tym, czy dany student może nazywać się licencjatem lub magistrem. Jeżeli już o licencjacie czy magisterce mowa, nie można zapomnieć, że wydrukowaną pracę spowija okładka, jednak czy tylko do tego typu prac można używać trwałych okładek kanałowych? 

Jaka może być okładka na dyplom?

twarda okładka kanałowa na dyplomJak się okazuje, nie tylko studenci kończący kolejny etap w swojej edukacji mogą mieć twardą okładkę kanałową na swojej pracy pisemnej. Bardzo często stosowaną praktyką przez szkoły jest zakup tychże okładek w liceach, technikach czy podstawówkach, jednak z innym napisem. Uczeń, który kończy szkołę podstawową lub średnią, może liczyć na to, że jego świadectwo oraz inne ważne dokumenty potwierdzające uzyskanie danego szczebla w edukacji dostaje od swojego wychowawcy przepięknie zapakowane. Twarda okładka kanałowa na dyplom może mieć także różne kolory, jednak zwykle wybiera się zielony lub niebieski. Wszystko po to, by w jakiś sposób nawiązywała do barw szkoły lub chociaż była elegancką pamiątką. Dzięki temu, że okładka jest twarda, waży także więcej i niejednokrotnie jest droższa, ale za to pozwala na trwałe zabezpieczenie umieszczonych wewnątrz papierów. Dzięki temu, że świadectwo ukończenia szkoły podstawowej zostało wręczone w twardej okładce, nie miękkiej, gdy dziecko dorośnie i pójdzie na studia, będzie mogło pochwalić się dobrze zachowanym dokumentem. Powinno się również wręczać świadectwa maturalne w takich okładkach, gdyż ich okazanie jest niezbędne do przyjęcia do grona studentów. Zwykle okładki są wykonane z tworzywa PCV, przez co łatwo utrzymać je w czystości. Przetarcie okładki nawilżoną szmatką pozwoli na przywrócenie lasku. Obiektywnie najładniejsze są te, które nie są matowe, a z lekka imitują skórę. Dobrze wyglądają również okładki w dwóch kolorach, gdzie jeden i drugi naprzemiennie przenikają się ze sobą. Przykładowo, twardej okładki kanałowe na dyplomy, które są w kolorach zielonym i niebieskim, o wiele wyglądają od zwykłych teczek. Warto również zwrócić uwagę na złocenie. Czasem dołożenie napisu w kolorze przypominającym złoto sprawia, że absolwent szkoły ma same miłe wspomnienia związane z tym etapem edukacji.

Jak się okazuje, nie trzeba jedynie prac licencjackich, magisterskich czy inżynierskich okładać kolorową, twardą okładką ze złotymi zdobieniami. Można także ozdobić nią dowolny dyplom, a szczególnie na wyróżnienie zasługuje ten, który jest wręczany absolwentowi szkoły. Z pewnością uczeń, który dostanie ładnie złożone świadectwo, będzie miało poczucie, że był dla tej szkoły ważny.