Rozwój kantorów internetowych w Polsce

Wymiany waluty możemy obecnie dokonać w wielu miejscach na różny sposób. Ta duża możliwość wyboru daje szansę na minimalizowanie strat lub jak kto woli maksymalizację zysków na wymianie. W ciągu ostatnich trzydziestu lat branża usług finansowych przeżyła kompletną metamorfozę stając się pluralistycznym, korzystającym z osiągnięć informatyki rynkiem niczym nie odbiegającym od najlepszych wzorców światowych. Kilka kliknięć w panelu klienta w aplikacjach bankowych lub nowoczesnych kantorów internetowych umożliwia dokonanie szybkiej wymiany pieniądza.

Wymiana waluty w sieci

kantor walutowy w internecieWspółczesny kantor walutowy w internecie oferuje możliwość wykonania najkorzystniejszej wymiany pieniądza bazują bardziej na wielkości obrotów niż na wysokości różnic kursowych. Wszystkie operacje wykonywane są bardzo szybko ponieważ kantory internetowe posiadają swoje konta w wielu bankach i dopasowują je odpowiednio do kont bankowych klientów. Dlatego też możliwe jest unikanie opłat z transfery. Na polskim rynku kantory internetowe pojawiły się w roku 2009 i zaczęły się bardzo prężnie rozwijać. Do chwili obecnej na konkurencyjnym rynku działa około trzydziestu platform kantorów internetowych, a dwa wyróżniają się zdecydowanie pełniąc rolę liderów. W najlepszych kantorach internetowych można wymienić walutę po najniższych różnicach kursowych wahających się w granicach pomiędzy 0.2-0.6 %. Banki w roku 2015 po wejściu ustawy antyspreadowej zakazującej operowania bardzo dużymi różnicami kursowymi zmniejszyły marżę z ponad 20% do znacznie mniejszej. Jednak w świadomości Polaków pozostała pamięć dość brutalnej polityki banków w tym zakresie operacji finansowych. Różnice kursowe oferowane przez kantory stacjonarne wciąż utrzymują je na wysokości około 10 %. Biorąc pod uwagę podane wartości kantory internetowe nie mają konkurencji na rynku wymiany walut. Bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny. Klienci platform kantorów internetowych mają świadomość samodzielnego decydowania o warunkach wymiany pieniądza.

Korzystanie z usług kantorów jest bardzo proste i przejrzyste poza tym każdy krok wymaga nie tylko jednorazowej akceptacji co chroni przed przypadkowym kliknięciem uruchamiających operację. Żeby zostać użytkownikiem kantoru internetowego wymagana jest rejestracja, która przebiega bardzo szybko. O wszystkich dalszych etapach będziemy na bieżąco informowani z poziomu panelu użytkownika. Bardzo ważną zaletą wymiany pieniądza w internecie jest możliwość samodzielnego ustalania kursu oraz czasu wykonania operacji. Dodatkowym atutem jest to, że operacje wykonuje się w dowolnym czasie i z każdego miejsca na świecie.