Sala weselna marzeń

Jeszcze do niedawna planujący wesele pierwsze kroki kierowali do księdza. Obecnie, gdy na wolny termin w sali weselnej trzeba czekać kilka lat, kolejność ta nieco się odmieniła i to sala weselna jest pierwszym punktem na liście do odhaczenia. Każdy ma swoje wyobrażenie o tym, jaka powinna być, jednak gdy przychodzi do wyboru, wiele osób traci głowę. Dlatego zebrałam w kilku punktach najważniejsze cechy najlepszych sal weselnych w kraju.

Cechy sali weselnej marzeń

sala weselnaPierwszym punktem, bez którego nie może odbyć się żadne wesele jest wyposażenie sali w zaplecze gastronomiczne. Szefowie kuchni w takich miejscach dbają, aby menu weselne spełniało polskie kryteria, czyli wszystkiego było dużo i smacznie. Kolejne kryterium, jakie musi spełniać wymarzona sala weselna jest jej wielkość. Musi wszak pomieścić wszystkich zaplanowanych gości. Dodatkowo warto wcześniej upewnić się, że upatrzony lokal ma sprawną klimatyzację oraz ogrzewanie. Są to obecnie na tyle podstawowe elementy wyposażenia sal weselnych, że wiele osób zwyczajnie nie wyobraża sobie, że mogłoby ich nie być. A nieuczciwi właściciele są gotowi na takiej nieświadomości żerować. Kolejnym ważnym pytaniem jakie musi zadać para młoda przed rezerwacją sali jest kwestia zachowania czystości. Szczególnie w toaletach, które wymagają szczególnej troski, gdy obok odbywa się suto zakrapiana impreza. Ale także ważne jest, aby w każdej chwili była osoba gotowa uprzątnąć rozbite szkło czy płatki konfetti rozścielone na podłodze. Najlepsze sale weselne wraz z cateringiem zapewniają także dekoracje kwiatowe. Dobrze jeśli przyszli nowożeńcy mogą mieć wpływ na kolorystykę, a nawet kształt bukietów, tak aby stały się one spójną częścią przyjęcia. Tak więc od razu warto spytać o tą kwestię, by na miesiąc przed ślubem nie zostać poinformowanym o dodatkowych kosztach.

Coraz częściej kluczowym elementem jaki musi posiadać sala weselna jest zadbany ogród, w którym można zorganizować ceremonię. W związku z laicyzacją społeczeństwa ilość ślubów konkordatowych zrównała się już z ilością tych zawieranych przed urzędnikiem. Dlatego ważne jest, aby lokal, w którym odbędzie się wesele mógł zapewnić młodej parze przyjemne miejsce, w którym będą mogli przysięgać sobie świadomość praw i obowiązków lub w niecodziennych okolicznościach pokroić tort.