Sprawdzone transmitery FM

Gdy planujemy wyjazd w daleką trasę naszym samochodem to koniecznie musimy posiadać zbiór ulubionych piosenek, których będziemy mogli słuchać w czasie jazdy. Jednak takie piosenki musimy przecież na czymś odtwarzać. Do tego celu używa się najróżniejszych urządzeń. W nowszych samochodach znaleźć można nowoczesne radia. Natomiast w starszych trzeba radzić sobie nieco inaczej.

Nowoczesne transmitery do auta

transmiter FMGeneralnie w radio jest wyposażone praktycznie każde auto. Jednak w starszych samochodach takie radia nie miały zbyt dużych możliwości. Można było w nich odtwarzać muzykę z kaset lub też oczywiście odbierać stacje radiowe. Wyobraźmy sobie jednak, że udajemy się takim autem w trasę w góry gdzie z odbieraniem fal radiowych są spore problemy. W takim wypadku słuchanie ulubionych stacji nie byłoby możliwe. Wówczas na pomoc może nam przyjść transmiter FM. Jest to urządzenie elektroniczne, które wysyła fale radiowe o pewnej częstotliwości. W ustawieniach naszego radia musimy tylko wybrać odpowiednią częstotliwość, na której nadaje nasz transmiter. W takim wypadku transmiter będzie połączony z głośnikami w naszym samochodzie. Dzięki temu będziemy mogli odtwarzać muzykę z różnych nośników. W szczególności ważne jest to, że transmitery posiadają często złącza USB. Do nich podłączyć możemy przykładowo pendrive z naszymi ulubionymi piosenkami. Dodatkowo w wielu modelach znaleźć można sloty kart pamięci.

Transmitery do samochodów zasilane są z gniazda zapalniczki. Wiele transmiterów posiada również pilot, który może nam służyć do zwiększania głośności czy też do przełączania piosenek. Niektóre transmitery dostępne w sprzedaży posiadają nawet pokrętła do regulowania głośności. Warto też wspomnieć, że niektóre wersje działają również jako zestaw głośnomówiący.