Szafy pancerne na zamówienie

Wielkokalibrowe karabiny precyzyjne nie są częstym widokiem na pokazach strzeleckich, gdyż są nie tylko bardzo trudne do znalezienia i równie drogie, ale również wymagają niemałej krzepy operatora. W naszej drużynie strzeleckiej mamy trzy takie karabiny, w najcięższym kalibrze dostępnym dla strzelców cywilnych. Oczywiście, tak mocna broń wymaga najlepszej możliwej szafy w celu jej bezpiecznego przechowywania.

Szafa na długą bron o niestandardowej długości

duża szafa na broń - klasa s1Problemem jest jednak znalezienie na tyle dużej szafy by pomieścić wielkokalibrowy karabin, gdyż większość szaf jest przystosowana do składowania długiej broni, nie przekraczającej długością lufy półtorej metra, podczas gdy zdarzają się karabiny mające przeszło i dwa metry. Do przechowywania takiej broni potrzebna jest więc naprawdę duża szafa na broń – klasa S1 w zupełności spełnia wymagania bezpieczeństwa, nałożone na tego typu broń palną, więc pozostaje jedynie znaleźć taką, która będzie miała odpowiednio duże wymiary przestrzeni wewnętrznej. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie takiej szafy u producenta, gdyż rzadko zdarza się by tak duże egzemplarze pojawiały się w ogólnej sprzedaży. Wielu producentów wykonuje szafy pancerne o niestandardowych wymiarach wewnętrznych, więc znalezienie takowej jest tylko kwestią czasu. Zazwyczaj możliwe jest całkowite spersonalizowanie konkretnego modelu szafy, wybranie zabezpieczeń oraz skonfigurowanie przestrzeni wewnętrznej, lub wybranie jednego z gotowych, które zostały stworzone przez innych posiadaczy broni. Dobre przystosowanie szafy do wymiarów broni i wszelkich akcesoriów do niej umożliwia nie tylko bezpieczne przechowywanie sprzętu, ale również ułatwiony dostęp do niego przed wyjazdem na pokazy czy zawody. Szafy S1 są szczególnie często wybierane, gdyż spełniają one najwyższe wymagania ustawowe, a tym samym nie ma obawy iż po szczególnie dużych zmianach regulaminów bezpieczeństwa przestaną one być wystarczająco bezpieczne.

Wykonanie szafy pod wymiar nie jest zbyt czasochłonne, i w przypadku konieczności budowy szafy od podstaw może zająć około miesiąca, po którym jest ona dostarczana prosto na miejsce docelowe i montowana. Usługa montażu wliczona jest w cenę szafy, więc bardzo ułatwia ustanowienie magazynu broni dla większości strzelców rekreacyjnych i sportowych.