Szeroki wybór pachołków drogowych

Podczas prowadzenia różnego rodzaju prac, niezbędne jest stosowanie odpowiednich narzędzi i maszyn. W szczególności w trakcie wykonywania remontów drogowych, zachodzi potrzeba odpowiedniego oznaczenia miejsca robót, w związku z tym, iż niejednokrotnie ruch prowadzony w obrębie konkretnego odcina, zostaje wstrzymany tylko na jednym pasie. Dlatego niezbędne są jasne oraz klarowne informacje, dotyczące zmiany w ruchu.

Pachołek drogowy – kiedy jest wykorzystywany?

pachołki drogowe - cenaPodczas prowadzenia prac remontowych na drogach, jednym z niezbędnych elementów, jest odpowiednia i dostosowana do sytuacji sygnalizacja świetlna a także znaki drogowe, które poinformują kierowców na temat zmiany w ruchu. Niejednokrotnie odcinki, czy pasy jezdni wyłączone z ruchu, na których toczone są prace, odgradzane są za pomocą pachołków drogowych. To jeden z najbardziej powszechnych rodzajów oznaczenia, który wykorzystywany jest praktyczne na każdym placu budowy drogowej oraz w trakcie prac renowacyjnych, jak malowanie pasów. Pachołki drogowe – cena, w jakiej można zakupić te elementy jest zależna od kilku czynników. Podstawowym jest  sama wielkość. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów pachołków, od niskich, do takich, których wysokość wynosi jeden metr. Decyzja, dotycząca wyboru konkretnego typu powinna być podyktowana przede wszystkim warunkami, w jakich pachołek będzie użytkowany. Drugim czynnikiem jest materiał, z którego wykonany został produkt. NA rynku dostępne są lekkie, elastyczne pachołki, wykonane z PCV oraz ciężkie, masywne pachołki autostradowe. Oczywiście, cena tych drugich jest wyższa. Jednak, ceny, w których można dokonać zakupu wahają się już w granicach kilkunastu złotych, do kilkudziesięciu. W przypadku zakupu większej ilości produktów u jednego z producentów lub w sklepie oferującym tego rodzaju sprzęty, możliwe jest uzyskanie rabatu.

Pachołki drogowe to powszechnie wykorzystywane elementy, w szczególności podczas prac remontowych bądź konserwujących powierzchnię drogi. Zależnie od docelowego przeznaczenia, można korzystać z pachołków o zróżnicowanej wadze oraz wielkości. Dostępne są modele niskie i lekkie, najczęściej stosowane podczas malowania pasów drogowych, ale również masywne, ciężkie i bardzo stabilne pachołki autostradowe.