Technologia pakowania maszynowego

Współczesna produkcja różnorodnych dóbr ma charakter masowy i wymagających odpowiednich technik pakowania. Muszą one zapewnić właściwą ochronę oraz musza przebiegać bardzo szybko i sprawnie aby sprostać wolumenowi produkcji. Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie folii opakowaniowych dostępnych w wielu wersjach i właściwościach umożliwiających pakowanie maszynowe na urządzeniach automatycznych i półautomatycznych.

Szybka technika pakowania maszynowego

folie flowpackWśród najczęściej wykorzystywanych do produkcji folii opakowaniowych surowców są polietylen, polipropylen i poliolefina. Nowoczesne folie gwarantują odpowiednią trwałość i odporność na różnorodne szkodliwe czynniki. Jednym z bardzo szybkich metod pakowania maszynowego jest system pakujący w folie flowpack. Zarówno urządzenia jak i folie dostosowane do tego systemu noszą nazwę flowpack. W zależności od rodzaju urządzenia folia jest podawana od góry lub od dołu. System pakujący flowpack gwarantuje bardzo dobre zabezpieczenie produktów na czas przechowywania i transportu. Folie z przeznaczeniem do pakowania posiadają uniwersalne właściwości co umożliwia pakowanie różnorodnych artykułów w tym także spożywczych. System flowpack przeznaczony jest do masowego pakowania produktów. Najważniejszą i wymaganą właściwością cechą folii flowpack jest termozgrzewalność. Produkt zostaje umieszczony w rękawie foliowym i zamknięty poprzez zgrzanie, po czym następuje odcięcie. Taka sekwencja powtarza się przy każdym produkcie. Zastosowanie systemu flowpack pozwala w sposób niezwykle wydajny przeprowadzać proces pakowania obliczany na kilkaset sztuk na godzinę. Producenci urządzeń tego systemu panującego dają możliwość dostosowania parametrów pracy do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Powłoki foliowe dostarczane są do handlu w postaci taśm, pół rękawów i rękawów o bardzo zróżnicowanych szerokościach i grubościach co daje możliwość najlepszego dostosowania do pakowanego towaru.

Rozwiązania pozwalające na systemowe pakowanie, w tym flowpack daje możliwość oszczędności czasu przeznaczonego na pakowanie. To również zastosowanie taniego materiału panującego co nie wpływa na koszt finalnego produktu. Folie opakowaniowe znakomicie chronią przed wpływem zewnętrznych, szkodliwych czynników środowiska oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są to powłoki odporne na przebicia, rozrywanie i rozciąganie.