Trwałe farby do zdobienia porcelany

Malowanie na szkle to pasjonujące i motywujące zajęcie. Jeśli lubimy swoją pasją zarażać innych i pokazywać im swoje osiągnięcia, sięgnijmy po nowe rozwiązania w palecie farb do porcelany. Najmodniejsze stały się brokaty i migoczące zdobienia. Można nimi powlec talerz albo kubek i uzyskać piękny efekt glamour. Nowością są także konturówki do zaznaczania brzegów i napisów.

Nowości wśród farb do malowania na szkle

farby do porcelanyPorcelana i szkło posiadają podobne właściwości. Do zdobienia, wykonywania napisów i obrzeży, poleca się farby akrylowe albo specjalistyczne kolory do dekoracji. Zwykle farby takie schną szybko, ale wymagają odczekania ok. 24 godzin a następnie, by kolor utrwalił się a struktura porcelany stała się wyjątkowo mocna, wymaga wypalenia. Farby do porcelany występują w dużej gamie kolorystycznej. Oprócz barw podstawowych, firmy oferują odcienie pasteli i brokaty. Kolory można zakupić w słoiczku, tubce, plastikowym pojemniku, bądź jako flamaster. Do stworzenia specjalistycznego warsztatu zdobniczego, potrzebować będziemy różnych rodzajów farb. Jeżeli chcemy użyć jednorazowo farb do ceramiki, wówczas dobierzemy te, które najlepiej sprawdzą się w naszym projekcie dekoratorskim. Dzięki niezliczonym, oryginalnym efektom, jak brokat, połysk, lustro, naczynia codziennego użytku odmienią swoje oblicze. Jeżeli posiadamy zdolności manualne i poszukujemy nowości, farby do porcelany sprawdzą się świetnie.

Tradycyjne malowanie na szkle wymagało posiadania zdolności manualnych i specjalistycznych farb. Obecnie, na rynku mamy łatwy dostęp do dużej palety barw i efektów wizualnych. Modne stały się brokaty, efekt połysku, konturówki do wykonywania zaawansowanych, drobnych kompozycji. Farby można nakładać na zimno a dla lepszego efektu odczekać dobę.