Tytan do produkcji obrączek

Nastała nowa moda na obrączki z metalu zwanego tytanem. Jest to naprawdę ciekawy materiał, który posiada więcej zalet niż wad, jednak zanim zdecydujemy się na zakup obrączek z niego powinniśmy zapoznać się z możliwościami i przeciwnościami jakie towarzyszą wyborowi tytanu. Kiedy poznamy obydwie strony za i przeciw będziemy mogli swobodnie zdecydować czy panująca moda na tytan jest dla nas.

Modne obrączki z tytanu

pierścionki tytanoweCoraz częściej rezygnujemy z obrączek ze złota i srebrna na rzecz innych materiałów. Niektórzy z nas zdecydują się na obrączki drewniane albo z białego złota. Są też tacy, którzy zachwalają pierścionki tytanowe. Jakie są wady i zalety obrączek wykonanych z tytanu? Przede wszystkim tytan to bardzo wytrzymał metal. Nie ulegnie on łatwemu zniszczeniu ani zarysowaniom. Przy okazji będzie bardzo łatwy w pielęgnacji, ponieważ wystarczy jedynie woda i odrobina płynu do naczyń, aby nasze pierścionki ślubne wyglądały jak nowe. Zapewne z tego powodu wiele osób interesujących się dużą aktywnością fizyczną, sportami ekstremalnymi albo posiadających pracę, w której łatwo o zniszczenia decyduje się na obrączki z tego materiału. Mimo bardzo mocnych zalet tego produktu zwróćmy uwagę na dwie kluczowe wady. Pierwszą, chociaż nie najbardziej istotną, jest kolor obrączki. Będzie on ciemnoszary, a nie każdy preferuje szarości w biżuterii ślubnej. Kolejną i ostatnią wadą będzie to, iż tytan nie jest zmienny. Oznacza to, iż raz wykonane pierścionki nie będą możliwe do poszerzenia w przyszłości. Wiedząc o tym musimy być gotowi na wymianę sentymentalnych pierścionków na nowy model w przypadku zaistniałych okoliczności. Mimo tych wad warto przemyśleć zakup obrączek z tytanu, gdyż ich koszt jest niższy niż przy zakupie złota bądź srebra, a alergicy nie będą mieć problemów z noszeniem ich każdego dnia w swoim życiu.

Wybranie biżuterii ślubnej powinien być dla nas najważniejszy. Suknia, kwiaty i zaproszenia w przyszłości zostaną dla nas jedynie cudownym wspomnieniem, które warto spreparować tak, aby był jak najlepsze. Jednak obrączki będziemy nosić już zawsze, przez co wybór musimy być odpowiedzialny. Coraz więcej Par Młodych decyduje się na tytan jako materiał obrączek ze względu na uniwersalność tego metalu. Jest bardzo polecany.