Umowa dotyczącą pomocy prawnej

Prowadzę własną firmę, zajmującą się obsługą IT. Mam wielu kontrahentów. Podpisuję umowy, które są warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Muszę podpisywać umowy z kontrahentami, więc muszę korzystać z pomocy prawnej. Postanowiłam znaleźć kogoś odpowiedzialnego do pomocy. 

Podpisanie umowy związanej z pomocą prawną

pomoc prawna dla firmyChcę podpisać z prawnikiem umowę, ponieważ będzie mi potrzebny ktoś na wyłączność. Wiem, że będę musiała co miesiąc płacić, nawet wtedy, kiedy nie skorzystam z tej pomocy prawnej. Nie stanowi to jednak dla mnie żadnego problemu. Zdaję sobie sprawę, że pomoc prawna dla firmy jest bardzo potrzebna. Czasami trzeba coś skonsultować z prawnikiem. Ja natomiast na niektórych przepisach po prostu się nie znam. Znalazłam już prawnika, który jest w stanie podpisać ze mną umowę. Bardzo się z tego powodu cieszę. W umowie zawarłam wszystkie jego obowiązki, to znaczy pomoc przy konstruowaniu umów pod względem prawnym. Będę również konsultować pewne sprawy. Już kilka dni po podpisaniu umowy, musiałam skorzystać z jego pomocy. Mianowicie musiałam podpisać umowę na dostarczenie dużej ilości oprogramowania. Miałam mały problem z porozumieniem się z kontrahentem odnośnie kwoty. Uznał on, że ustaliłam za wysoką cenę. Musiałam mu przedstawić podstawę, dlaczego ustaliłam znacznie wyższą cenę, niż obowiązująca na rynku. Prawnik oczywiście mi pomógł w napisaniu wyjaśnienia tak, by było to zgodnie z prawem. Klient nie miał już żadnych zastrzeżeń. 

Na razie bardzo się cieszę, że korzystam z pomocy prawnej na podstawie umowy. Mam prawnika wtedy, kiedy tego potrzebuję. Zawsze będę mogła liczyć na jego pomoc. Muszę oczywiście co miesiąc płacić ustaloną kwotę, ale nie jest to w sumie jakiś problem. Najważniejsze, że mam zapewnioną pomoc prawną.