Warstwowe płyty PIR

Materiały budowlane są stale ulepszane dzięki nowoczesnym surowcom, które są wprowadzane do produkcji. Coraz częściej zauważmy bardzo duże zainteresowanie kompozytami łączącymi w sobie w bardzo racjonalny sposób najlepsze cechy dwóch lub więcej komponentów. Znakomitym przykładem są płyty warstwowe wytwarzane na kilka sposobów. Najlepszym rodzajem konstrukcyjno – izolacyjnych płyt warstwowych są panele z pianką PIR.

Najlepsze panele warstwowe PIR

płaskie płyty izolacyjne pirPłyty warstwowe powstają z połączenia blach stalowych lub aluminiowych z warstwą izolacji cieplnej. Na rynku spotkamy płyty tego rodzaju z rdzeniem wewnętrznym wykonywanym ze styropianu, wełny mineralnej, pianki PUR oraz pianki PIR. Zewnętrzna okładzina blaszana jest integrowana z rdzeniem na liniach produkcyjnych z obu stron lub z jednej w zależności od dalszego zastosowania. Do produkcji paneli warstwowych wykorzystuje się również blachy zróżnicowane pod względem profilu. I tak np. płaskie płyty izolacyjne PIR powstają z blach gładkich i służą przede wszystkim do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektów. Z kolei okładzina z blach falistych i trapezowych jest wykorzystywana do wytwarzania płyt warstwowych przeznaczonych z reguły na pokrycia dachowe. Płyty warstwowe są jednym z podstawowych materiałów konstrukcyjnych przeznaczonych do wznoszenia lekkich hal produkcyjnych, magazynowych, sportowych, sklepów wielkopowierzchniowych, budynków inwentarskich, mroźni oraz chłodni. Projektanci coraz częściej sięgają po płyty tego typu podczas prac nad obiektami mieszkalnymi. Warto się zastanowić co stoi za tak dużą popularnością płyt warstwowych PIR. Są to przede wszystkim bardzo wysokie parametry izolacji termicznej, akustycznej oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych. Jest to płyta o bardzo dobrej sztywności zapewniającej łatwy montaż. Kwestie instalacyjne poprawiają również nowoczesne systemy montażowe oraz frezowania zapobiegające powstawaniu mostków termicznych.

Warstwowa płyta z rdzeniem PIR jest produkowana w wielu różnych grubościach rdzenia i kolorach okładzin blaszanych co ułatwia odpowiedni dobór do konkretnej inwestycji. Niska waga konstrukcyjnych płyt warstwowych PIR umożliwia budowę lekkich obiektów, które można posadowić na gruntach o małej zwięzłości. Płyty bardzo dobrze łączą się z innymi technologiami tworząc bardzo harmonijną całość.