Warto stosować membrany dachowe

Nowoczesne budownictwo zapewnia wiele ciekawych rozwiązań, które nie były znane jeszcze kilkanaście lat temu. Szerokie wykorzystanie materiałów z tworzyw sztucznych sprawia, że dzisiaj mamy o wiele większe możliwości w wielu różnych dziedzinach. Dekarstwo jest jedną z takich dziedzin. Coraz częściej wykorzystuje się na przykład membrany dachowe, które są bardzo innowacyjnym rozwiązaniem i pozwalają nam chronić nasze zadaszenie przed wodą i wilgocią.

Jaki rodzaj membrany dachowej wybrać?

wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa 180gJeżeli zdecydujemy się na wybór membrany dachowej musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim zawarty w membranie dachowej film funkcyjny nie jest zbyt odporny na promieniowanie ultrafioletowe i należy go przed nim chronić. Wprawdzie obecnie producenci stosują różne środki zapobiegawcze, gwarantując, że zniesie on nasłonecznienie nawet do czterech miesięcy, jednak w tym czasie może on stracić swoje właściwości, więc lepiej pospieszyć się z montażem oraz przechowywać membranę dachową w miejscu, w którym nie mają dostępu promienie słoneczne. Podczas montowania membrany dachowej trzeba też pamiętać, żeby nie uszkodzić jej mechanicznie, gdyż wtedy nie będzie ona szczelna. Jest to materiał, który cechuje się pewną elastycznością, jednak mimo to trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, zarówno podczas rozkładania ochronne warstwy membrany na krokwiach, jak i podczas montowania właściwego poszycia dachowego. Warto zainteresować się tym

, jaka wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa 180g będzie dla nas najlepsza. Warto przy tym zainteresować się wyłącznie membranami trójwarstwowymi. Oznacza to, że membrana dachowa składa się z dwóch warstw ochronnych z polipropylenowego włókna oraz z warstwy funkcyjnego filmu, który pełni aktywną rolę w ochronie dachu przed wilgocią. Warstwy z polipropylenu mają chronić warstwę funkcyjną.

Jeżeli wybierzemy membranę dwuwarstwową, istnieje większe ryzyko, że uszkodzimy podczas montażu lub magazynowania warstwę filmu funkcyjnego, która jest tak bardzo ważna ze względu na swoje właściwości. Chroni ona dach przed wodą z opadów, która spływa po warstwie filmu nie przenikając jej. Jednocześnie zgromadzona pod dachem para wodna jest w stanie swobodnie opuścić pomieszczenie przenikając przez tę warstwę ochronną.