Wielka wyprzedaż hoteli

W czasie pandemii biznes hotelarski bardzo cierpi, ze względu na ciągłe restrykcje związane z rozprzestrzenianiem się wirusa. Dla wielu z hotelarzy takie manewrowanie z dostępnością usług to niestety gwóźdź do trumny. Wiele hoteli się zamyka i ogłasza bankructwo. Z tego powodu na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ogłoszeń związanych ze sprzedażą mienia hotelowego oraz całych budynków. Dla niektórych to gratka, jednak trzeba bardzo uważać, aby nie przepłacić.

Profesjonaliści oferują sprawną wycenę hoteli

sprawnawycena hoteliUpadający hotel, gdyby była o nim mowa w czasach jeszcze przed pandemią, to z reguły już kiepsko prosperujący biznes, który padł ze względu na zadłużenie lub lokalizację. Obecnie jednak hotele padają przez ograniczenia dla klientów, związane z pandemią. Nie ma to nic wspólnego, z kiepską lokalizacją, czy też kiepskim prowadzeniem hotelu. Niestety hotel bez gości nie utrzyma się, dlatego często dochodzi do decyzji sprzedaży. Warto tutaj nadmienić, że na taką okazję czeka wielu inwestorów, którzy do tej pory nie mogli pozwolić sobie na zakup budynku wraz z wyposażeniem. Pandemia jest dla nich szansą. I tutaj właśnie pojawiają się specjaliści, bez których sprzedaż hotelu byłaby niemożliwa, albo można by ją było porównać do grania na loterii. Mowa tutaj o rzeczoznawcach majątkowych, którzy dokonują wyceny obiektu. Przy sprzedaży liczy się sprawnawycena hoteli w możliwie jak najkrótszym czasie. Jest to wskazane, ze względu na to, że zarówno sprzedający, jak i kupujący chcą jak najszybciej przeprowadzić transakcję. Obecnie wycena nieruchomości jest bardzo trudna. Ceny materiałów budowlanych szaleją, a do tego rośnie inflacja. Aby do interesu nie dołożyć liczy się dość dokładna wycena całości obiektu. Rzeczoznawcy na szczęście znają się na rzeczy i bardzo skrupulatnie liczą wszystkie elementy, które są wystawione na sprzedaż.

Profesjonalny raport rzeczoznawcy, dotyczący tak dużego budynku, jakim jest hotel składa się przeważnie z kilkudziesięciu lub nawet paru setek stron. Nie ma się co dziwić, w końcu wszystkich rzeczy ruchomych i nieruchomych w budynku jest bardzo dużo. Na szczęście świadczy to o rzetelności i dokładnej wycenie budynku i stanowi doskonały argument podczas negocjacji cenowych z potencjalnymi kontrahentami.