Właściwości fizykochemiczne stali chromowej

Zmodyfikowany stop 9Cr-1Mo to zaawansowany materiał, którego właściwości mechaniczne zależą od stworzenia precyzyjnej mikrostruktury i utrzymania tej mikrostruktury przez cały okres użytkowania elementu. W przypadku tradycyjnych stali niskostopowych, takich jak klasy 11 i 22, pracujących przy niskich naprężeniach typowych dla zastosowań energetycznych, mikrostruktura wytwarzana podczas produkcji stali i wytwarzania elementów miała niewielkie znaczenie.

Stal chromowa – jeden z rodzajów stopów stali

chromowa stal 40hW rzeczywistości w przypadku tych materiałów stwierdzono, że szeroki zakres mikrostruktur wytwarzanych zarówno przez autoryzowane, jak i zabronione obróbki cieplne nadal zapewniałby zadowalającą obsługę. Wybierając dekoracje do swojego biznesu lub domu, wybór metali może być trudny. Najbardziej znaczące obszary jeśli chodzi o zasięg światowego rynku kulek ze stali o wysokiej zawartości chromu to Europa, Azja-Pacyfik, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Bliski Wschód oraz Afryka. Amerykańskie kulki ze stali chromowo-mielącej przedstawiają prognozę kontrolowania światowej gospodarki za pomocą szacunków (2019-2028). Nawet regiony Azji i Pacyfiku, takie jak Indie i Chiny, spowodują w przyszłości wzrost globalnego rynku kulek ze stali o wysokiej zawartości chromu. Wielu producentów specjalizuje się w produkcji chromowanych prętów stalowych, honowaniu bezszwowych rur stalowych, chromowanych wałków tłokowych do cylindrów pneumatycznych i hydraulicznych oraz prętów prowadzących do maszyn automatycznych, w tym różnych pojazdów, sprzętu budowlanego, maszyn rolniczych, sprzętu górniczego, platform wiertniczych i platform podnoszących. Ta chromowa stal 40h jest szeroko stosowana w precyzyjnych łożyskach kulkowych, a także w wielu innych zastosowaniach przemysłowych. Kulki ze stali chromowej mają doskonałą jakość powierzchni, wysoką twardość i wysoką nośność w wyniku hartowania na wskroś.

Do produkcji elementów łożysk stosuje się materiały ze stali nierdzewnej, ponieważ jest ona bardziej odporna na korozję powierzchniową ze względu na wyższą zawartość chromu (~ 18%) z dodatkiem niklu. Chrom reaguje z tlenem, tworząc warstwę tlenku chromu na powierzchni, tworząc pasywny film. Pierwsze chromowane elementy pojawiły się w samochodach i wysokiej klasy zegarach pod koniec lat dwudziestych.