Właściwości soku noni

 

Krzew znany nam pod nazwą noni najbardziej popularny jest w południowo-wschodniej Azji i na wielu wyspach Pacyfików. Niektórzy z nas znają tą roślinę pod nazwą morwy indyjskiej. Wśród mieszkańców Polinezji od dawna jest to ceniona i często użytkowana roślina, gdyż niesie ona w sobie wiele ciekawych właściwości sprzyjających naszemu ciału.

Pełne wartości soki z owocu noni

sok z noniWielu z nas wydawałoby się niewiarygodnym to, iż tyle niesamowitych właściwości może nieść ze sobą spożywanie produktów z owocu noni. Sok z noni może być panaceum na praktycznie wszystko. Mimo to należy uważać na to, aby nie podawać go dzieciom. Sok z tej rośliny może pozytywnie wpływać na nasze bóle reumatyczne, alergie, a także problemy skórne takie jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Wspomoże nas w walce z przeziębieniem, a także złagodzi ból przy wielu chorobach i schorzeniach, ponieważ udowodniono, iż noni jest prawie tak samo silne jak morfina. Te wszystkie pozytywne właściwości biorą się z tego, iż owoc noni jest pełny witaminy C, witaminy B3 oraz żelaza z potasem. W noni mieszkańcy Polinezji dostrzegają właściwości lecznicze, z kolei Hawajczycy stosują tę roślinę do barwienia tkanin. Mimo tych wszystkich zalet i ciekawych zastosowań zawsze należy skonsultować z lekarzem czy możemy spożywać produkty z owocu noni. Nigdy nie możemy być pewni czy dany naturalny produkt nie będzie kolidować z naszym leczeniem farmakologicznym bądź ciążą.

Decydując się na spożywanie soku z owoców noni będziemy pewni, iż uzyskamy wiele ciekawych i dobrych efektów. Złagodzimy w ten sposób ból i zminimalizujemy choroby skórne, a także wesprzemy organizm w przy innych chorobach. Mimo to pamiętajmy o konsultacjach z naszym lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem spożywania.