Właściwości zabiegów antycellulitowych

Zaburzenie w budowie skóry i tkanki podskórnej, jakim jest cellulit objawia się guzkami i zagłębieniami. Występują one na różnych obszarach ciała, takich jak uda, pośladki i brzuch. Problem ten dotyka wielu kobiet w różnorodnym wieku. Istnieje wiele zabiegów, które wspomagają walkę z cellulitem. Jednym z nich jest terapia, do której wykorzystuje się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Rozbijają one tkankę tłuszczową, ułatwiają jego usunięcie. Ultradźwięki dają doskonałe efekty, wyszczuplają sylwetkę, redukują nieestetyczne zmiany.

Fale ultradźwiękowe pozbywają się cellulitu

niedrogie zabiegi na cellulit - poznańBardzo popularną metodą jest również kriolipoliza, dzięki której można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej przy użyciu zimna. Wysokiej jakości urządzenie wyposażone jest w specjalną głowicę chłodzącą, która zasysa tkanki. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach. Kriolipoliza jest metoda nieinwazyjną, która nie wymaga okresu rekonwalescencji. W ofercie wielu gabinetów znajdują się także inne niedrogie zabiegi na cellulit – Poznań oraz inne miasta w Polsce są miejscami, gdzie można skorzystać z fali radiowych, które pobudzają produkcję kolagenu. Pozbywają się tkanki tłuszczowej, poprawiają napięcie skóry. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, których problemem jest cellulit, nadmierna masa ciała, wiotka skóra. Mezoterapia i lipoliza iniekcyjna polegają na wykorzystaniu substancji powodujących rozpad tłuszczu. Wstrzykiwanie roztworów zawierających kofeinę, witaminy, minerały, wyciągi ziołowe powoduje kontrolowane mikrourazy. Dzięki temu skóra się wygładza. Lipoliza iniekcyjna polega na iniekcjach, dzięki którym można zmniejszyć tkankę tłuszczową. Po zabiegu skóra robi się lekko zaczerwieniona i tkliwa, mogą pojawić się siniaki. Tego typu skutki uboczne nie są jednak niepokojące, znikają po kilku godzinach.

W gabinetach medycyny estetycznej oferowane są różnego rodzaju nieinwazyjne zabiegi w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim można pozbyć się cellulitu, tkanki tłuszczowej, poprawić jędrność i sprężystość skóry. Metod walki z cellulitem jest bardzo dużo. Nie należy zapominać także o prowadzeniu zdrowego trybu życia, regularnej aktywności, sięganiu po produkty naturalne, które bogate są w witaminy i minerały. Odpowiednia dieta, regularna porcja ruchu przynoszą pozytywne efekty.