Wybieramy organiczny stymulator wzrostu roślin

Planując założenie ogrodu z roślinami ozdobnymi, jak i planując wstawienie takich roślin w donicach na balkon czy taras, powinniśmy zadbać o to, aby rośliny były bujne i dobrze rosły. Konieczne jest posiadanie wiedzy z zakresu tego, jakie warunki są konieczne do zapewnienia poszczególnym rodzajom roślin, a także czy warto stosować dodatkową stymulację wzrostu.

Korzystamy ze stymulatorów wzrostu roślin

organiczny stymulator wzrostu roślin ozdobnychAby proces fotosyntezy występujący w roślinach przebiegał w prawidłowy sposób, konieczne będzie zapewnienie optymalnego dostępu do konkretnych czynników, takich jak odpowiednie oświetlenie, temperatura, woda, dwutlenek węgla oraz składniki mineralne. Pomocne bywa również organiczny stymulator wzrostu roślin ozdobnych. Rośliny wykorzystują co najwyżej 35% światła, jakie na nie pada. Należy więc zwracać uwagę na jego intensywność oraz barwę. Niedobór wody powoduje redukcję wydajności procesu fotosyntezy. Dostęp do odpowiednich ilości dwutlenku węgla w glebie jest możliwy poprzez stosowanie fermentującego nawozu, suchy lud albo zraszanie roślin wodą gazowaną. Konieczne jest także dostarczenie odpowiednich związków mineralnych, takich jak magnez, żelazo, azot, potas, mangan czy chlor. Zdarzają się takie sytuacje, że mimo odpowiedniej pielęgnacji, rośliny nie rozwijają się w oczekiwany sposób w takich przypadkach pomocne bywają stymulatory wzrostu roślin, które dostępne są zarówno w formie naturalnej, jak i syntetycznej. Najlepiej stosować takie środki w momencie, kiedy spodziewamy się wystąpienia czynnika stresogennego dla danej rośliny, jak na przykład nagła susza, silne opady deszczu czy śniegu. Dzięki wykorzystaniu stymulatorów, rośliny są znacznie bardziej odporne także na działanie różnorodnych szkodników, które także powodują sytuacje stresowe dla roślin.

Reasumując, odpowiednio stosowane stymulatory wzrostu roślin mogą spowodować, że roślina nie rozwijająca się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zacznie rosnąć znacznie lepiej. W tym celu warto wykorzystywać organiczne stymulatory wzrostu, które są najbardziej naturalne i jednocześnie bezpieczne dla poszczególnych gatunków roślin. Dzięki ich działaniu rośliny są znacznie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak opady, nagłe zmiany temperatury, działanie szkodników czy silne wiatry.