Wybór firmy transportującej maszyny budowlane

 

Ciężko wyobrazić sobie postęp większych prac budowlanych bez odpowiedniego sprzętu. W większości przypadków plac budowy jest oddalony od siedziby firmy, która ma podjąć się prac. W takiej sytuacji wszystkie maszyny, które zostaną użyte muszą zostać odpowiednio przetransportowane na miejsce budowy.

Jak przetransportować maszyny na plac budowy?

transport maszyn budowlanychJeśli chodzi o transport maszyn budowlanych na miejsce budowy istnieją właściwe dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na prowadzeniu docelowego pojazdu na własnych kołach. Sprawdza się on jednak tylko w sytuacjach, gdy trasa jest dosyć krótka oraz pozwala na poruszanie się po niej tym właśnie sprzętem. W większości przypadków musimy jednak skorzystać z usług profesjonalnych firm transportowych. Jest to właśnie ta druga opcja, która polega na przetransportowaniu maszyn na dedykowanej do tych celów przyczepie. W jej przypadku wymagane jest zastosowanie przyczepy niskopodwoziowej w asyście samochodu z pilotem. Ponadto maszyna przewożona na czas transportu musi zostać odpowiednio zabezpieczona oraz unieruchomiona, aby nie wywołać w czasie jazdy drgań. Sprzęt budowlany jest zatem montowany na przyczepach za pomocą specjalnych łańcuchów oraz pasów transportowych. Ponadto bardzo często dla pełnego bezpieczeństwa wykorzystywane są kliny oraz blokady pod koła. Przed przystąpieniem do transportu maszyn budowlanych należy zapoznać się z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Obejmują one między innymi informację na temat maksymalnego nacisku na osie.

Sprowadzenie maszyn na miejsce budowy jest konieczne w większości przypadków. Z tego też względu powstaje wiele firm oferujących profesjonalne usługi transportowe, które spełnią nasze oczekiwania. Ich usługi w większości przypadków są dedykowane zarówno firmom budowlanym jak i osobom prywatnym. Ze względu na możliwość pojawienia się problemów podczas przewożenia warto poszukać firm transportowych znajdujących się w pobliżu placu budowy.