Wybór podstawki pod wannę

Kąpiel małego dziecka napawa lękiem wielu rodziców, ponieważ maluch nie potrafi jeszcze siedzieć, a też nie powinno się moczyć kikuta pępuszka czy nalewać wody do uszek. Dodatkową trudność sprawia trzymanie dziecka na jednej ręce, a drugą jego mycia. Najłatwiej jest umyć maluszka razem z tatą, ale kiedy nie ma takiej możliwości, to przydaje się profesjonalny sprzęt do kąpieli.

Z czego są wykonane podstawki pod wanienkę?

stabilna podstawka pod wanienkęZ pewnością niewygodnie jest myć dziecko klęcząc i pochylając się nad wanienką, gdyż szybko dadzą o sobie znać plecy. Kąpanie dziecka w wannie dla dorosłych jest ryzykowne, po jej ściany są bardzo śliskie i twarde. Specjalne wanienki dla noworodków i niemowlaków są wykonane z wytrzymałego plastiku i często posiadają na dnie antypoślizgowe gumki. Kładzenie jej na stole też nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo będzie on znacznie szerszy i trudno będzie rodzicom stać przy niej. Idealnym przyrządem jest stabilna podstawka pod wanienkę, która dzięki regulacji, może pasować na każdy model wanny dziecięcej. Jest to stabilna konstrukcja oparta na dwóch, uchylnie połączonych ramion. W górnej części stelaż posiada rurki wygięte łukowo na zewnątrz, a między prostymi odcinkami ramion, na wysokości połowy stelaża, znajduje się podest w kształcie prostokątnej ramki. Natomiast w dolnej części stojaka zamontowano po jednej stronie płaskownik, który większa stabilność podstawki. Dla większego bezpieczeństwa, podstawka posiada gumki antypoślizgowe na czterech nóżkach, dzięki czemu nie będzie się ślizgać po mokrej powierzchni. Cała konstrukcja stelaża jest wykonana z aluminiowych rurek, które w miejscach newralgicznych są dodatkowo wzmocnione. Wszystko modele można na płasko złożyć, więc nie zajmują wiele miejsca i można je schować pod łóżkiem czy za szafą. Cena takiej podstawki to koszt od czterdziestu do nawet stu pięćdziesięciu złotych.

Co prawda podstawka pod wanienkę nie jest koniecznym elementem wyprawki, to w wielu przypadkach po paru kąpielach dziecka, okazuje się, że bardzo by ona ułatwiła wykonywanie tej czynności. Najtaniej podstawki pod wanienki kupimy w sklepach internetowych z artykułami dla niemowląt. Są one bezpieczne, posiadają niezbędne atesty i co najważniejsze są stabilne, więc nie ma ryzyka, że dziecko przewróci się razem z wanienką.