Z wypożyczalni samochodów korzystam od lat

Wiele lat temu postanowiłem, że nie będę posiadał własnego samochodu. Na początku moja decyzja wzbudzała ogromne zdziwienie wśród moich znajomych. Dzisiaj każdy mnie doskonale rozumie. Wszystko zaczęło się od tego, że miałem swoje auto, które często się psuło. Każda kolejna naprawa kosztowała coraz więcej, więc pewnego dnia postanowiłem sprzedać swój samochód i już więcej go nie naprawiać. To było najlepsze co mogłem zrobić.

Znalazłem tanią wypożyczalnię samochodową

tani wynajem samochodów w ŁodziPo sprzedaży swojego samochodu zastanawiałem się nad tym co dalej robić. Chciałem kupić zupełnie nowe auto – takie prosto z salonu. Pomyślałem, że będę mógł nim jeździć przez wiele kolejnych lat bez dokładania do niego żadnych pieniędzy. Kiedy jednak sprawdziłem ceny ubezpieczeń nowych samochodów to zacząłem analizować wszystko raz jeszcze. I całkiem przypadkiem w trakcie spaceru zobaczyłem na mieście wypożyczalnię oferującą tani wynajem samochodów w Łodzi. Postanowiłem zajrzeć do środka i dowiedzieć się więcej na ten temat. I okazało się, że wynajęcie samochodu na dobę to koszt kilkudziesięciu złotych. A przecież tak naprawdę swojego samochodu używałem raptem kilka razy w miesiącu. I tak większość spraw załatwiam na piechotę, a do pracy mam kilka kroków. Jak się mieszka w małej miejscowości to wszędzie jest blisko. I w ten sposób właśnie w mojej głowie zakiełkowała myśl, żeby nie kupować swojego samochodu. Pomyślałem, że jak będzie mi potrzebny samochód to się po prostu przejdę kawałek do wypożyczalni samochodowej. Od tamtego czasu minęło już kilka dobrych lat. I uważam, że dzisiaj nikomu nie jest potrzebny własny samochód. Jego posiadanie jest tylko kwestią wygody. Ja korzystam z własnych nóg i z roweru elektrycznego, który kupiłem sobie za zaoszczędzone pieniądze. A kiedy potrzebuję samochodu to go po prostu wynajmuję.

Wynajmowanie auta zamiast posiadania własnego to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić na opłatach związanych z utrzymywaniem samochodu. Ja stosuję to rozwiązanie od wielu lat i sporo przez te lata zaoszczędziłem. Gdy potrzebuję pojechać gdzieś w dalszą trasę to po prostu idę do wypożyczalni i biorę z niej samochód. W mojej pobliskiej wypożyczalni świetnie mnie już znają, więc mam bardzo ułatwione formalności. I dostaję korzystne rabaty.