Za co można otrzymać zwrot podatku?

Aby zwrot podatku vat był skuteczny należy przestrzegać kilku zasad oraz posiadać udokumentowane wydatki na dane artykuły. Warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem podatku, ponieważ świetnie zna się na dynamicznie zmieniającym się prawie i w sprawny sposób pomoże w odzyskaniu podatku.

Warunki otrzymania zwrotu podatku vat

pewny zwrot podatku vat z zagranicyPrzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność transportową na terenie krajów Unii Europejskiej mogą ubiegać się o zwrot podatku vat. Warto skorzystać z firmy, która działa w tym zakresie i uzyskać pewny zwrot podatku vat z zagranicy dzięki sporemu doświadczeniu osób, które nad tym pracują. Samodzielne próby odzyskiwania podatku mogą zakończyć się niepowodzeniem lub wydłużonym czasem oczekiwania. Zwrot podatku vat można uzyskać za wszelkie opłaty drogowe, parkingowe czy przejazdy autostradą. Zwrot otrzymuje się również za paliwo – co jest bardzo istotne dla firm transportowych, ponieważ bardzo dużo tankują. Aby zwrot był możliwy należy pamiętać o kilku zasadach. Zwrot należy się wtedy, jeśli nie posiada się siedziby firmy w kraju, z którego zwrotu się oczekuje. Nie można również mieć miejsca stałego zamieszkania w tym kraju. Aby zwrot był możliwy przedsiębiorca musi być czynnym podatnikiem vat oraz nie może prowadzić wyłącznie sprzedaży zwolnionej z vat, ani nie korzystać z takiego zwolnienia. Należy również pamiętać, że wniosek o zwrot podatku składa się do 30 września roku następującego po roku podatkowym, którego dany wniosek ma dotyczyć. Termin ten jest nieprzekraczalny. Zwrot podatku zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Możliwe jest przyspieszenie tego czasu jeśli rozpocznie się współpracę z firmą odzyskującą podatek vat. W przypadku odrzucenia wniosku przez państwo członkowskie można się odwołać od tej decyzji. Istnieje możliwość złożenia korekty ówcześnie złożonego wniosku o zwrot. Należy pamiętać, że nie każde państwo członkowskie akceptuje korekty wniosków.

Przedsiębiorcom zwrot vat należy się za zakup paliwa, wynajem samochodów, wyżywienie, zakwaterowanie, naprawy, części samochodowe, opłaty drogowe, artykuły biurowe czy wstęp na targi i wystawy. Należy skrupulatnie dokumentować każde poniesione wydatki, bo na podstawie rachunków i faktur możliwe jest otrzymanie zwrotu.