Zabawka również dla dorosłych

Umówiłem się z moimi kolegami za dwa tygodnie na imprezę na działce. Wiadomo jak to my mamy swoje wspólne hobby z nimi i na pewno na imprezie nie obejdzie się bez wyścigów na specjalnym zbudowanym torze. Tak na prawdę do skalniak został zmodyfikowany specjalnie pod terenowe auta zdalne. W sumie długo czekaliśmy, żeby wypróbować ten skalniak czy się nadaje jako tor wyścigowy.

Terenowe wyścigi autami zdalnymi

terenowy samochód zdalnie sterowanyTe przedsięwzięcie wzięło się od naszego kolegi Marka. U niego w mieszkaniu nie raz widzieliśmy jego pokaźną kolekcję aut zdalnych. W sumie jak zaczął nam o nich opowiadać to sami się zaraziliśmy tym pomysłem, tylko rozwinęliśmy to o wyścigi. Stąd ten tor i cały ten pomysł umówiliśmy się, że każdy kupi sobie taki terenowy samochód zdalnie sterowany. Zakup wydawał mi się banalny, ale szybko się okazało, że tak nie jest. Same znalezienie takiego auta, który będzie spełniał wszystkie wymagania, czyli musi być na akumulator, posiadać radio, żeby nie było zakłóceń w trakcie wyścigu no i mocny nadajnik, który umożliwia stały kontakt z pojazdem. Oprócz tego, ważną rzeczą jest również budowa takiego autka. Najlepiej, żeby było napędzane na 4 koła co wpływa na stabilność jazdy i lepsze możliwości pokonywania stromych podjazdów. Przy wysokim zawieszeniu błoto, kałuże czy piach nie będą straszne można bez najmniejszych przeszkód po nich przejechać, zamiast tracić czas na omijanie przeszkody. Dobrze też by było, jak takie autko miało dodatkowe umocnienie w postaci specjalnego plastiku, wtedy to nawet warunki pogodowe nie będą przeszkadzać.

Impreza na działce u Sebastiana była genialna! Każdy bardzo dobrze się bawił, a impreza rozkręciła się na dobre jak zaczęliśmy te wyścigi na tym skalniaku. Walka była zawzięta, Marek bardzo szybko nas zdeklasował, ale za to bardzo dobrze się bawiliśmy przy tym.