Zakup nowej miski

Mam w domu wspaniałego labradora. Jest to wspaniały pies. Bardzo szybko rośnie i muszę mu kupować coraz więcej karmy do jedzenia. Jest to oczywiście większy wydatek, ale w sumie mnie to nie przeszkadza. Muszę jeszcze pomyśleć nad zakupem nowej miski, ponieważ ta która ma teraz jest już po prostu za mała.

Wymiana miski na nową

miska dla labradoraMoja koleżanka mi to w sumie podpowiedziała. Ona tez w domu ma labradora. Nawet nie zauważyłam, że mojemu pieskowi jest coraz ciężej jeść z tej małej miseczki. Tak zawsze mu nakładałam dwie porcje, a teraz jak zakupię większą miskę, to wystarczy mu nakładać jedną większą porcję. Pojechałam więc do sklepu i powiedziałam ekspedientce, że potrzebna mi jest miska dla labradora. Pani sprzedawczyni pokazała mi kilka modeli. W sumie sama nie wiedziałam, która wybrać. Dla mnie wszystkie były takie same. Postawiłam więc na taką najzwyklejszą. Najważniejsze dla mnie było to, aby była duża. Po zakupie pojechałam jeszcze po nową karmę i wróciłam do domu. Ciekawa byłam, czy mój piesek będzie chciał z niej jeść. Był bardzo przyzwyczajony do swojej starej miseczki. Nasypałam mu trochę karmy i podstawiłam pod nos. Nie chciał w ogóle jeść. Pomyślałam, że może najpierw ją umyję i wtedy dopiero mu dam jeść. Okazało się, że faktycznie trzeba było ją umyć. Pies pewni wyczuł inne zapachy, które mu przeszkadzały w jedzeniu. Mam nadzieję, że od teraz będzie grzecznie jadł z miski.

Bardzo się cieszę, że mój labrador zaczął już regularnie jeść z nowej miski. Muszę mu zakupić chyba jeszcze nową miskę do picia wody. Tę też ma bardzo małą. Pojadę do tego samego sklepu i zakupię taka do wody. Będę oczywiście pamiętać o tym, by ją dokładnie wypłukać najpierw, zanim mu podam coś do picia. Piesek jest naprawdę zadowolony z nowej miski.