Zalety płynące z wykonania makijażu permanentnego

 

Jeszcze do niedawna cieszyłam się z tego, że mam cienkie i rzadkie brwi ponieważ dzięki temu nie musiałam się zbytnio męczyć z ich wyskubywaniem. Z kolei obecnie, kiedy panuje moda na grube i gęste brwi niestety pojawiły się u mnie problemy zwłaszcza, że nie potrafię ich malować. Znalazłam na szczęście inną alternatywę.

Modne brwi za sprawą makijażu permanentnego

dobry makijaż permanentny brwiPo mojej mamie odziedziczyłam bardzo cienkie brwi na które nigdy nie narzekałam zwłaszcza, że przez większość mojego życia noszenie cienkich brwi było modne, a zatem nie musiałam się martwić o ich wyskubywanie. Większość moich koleżanek posiadała bardzo gęste brwi i niejednokrotnie słyszałam, że mi zazdroszczą ponieważ wyrywie włosków jak wszyscy wiemy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Od paru lat jednak panuje moda na grube o wyraziste brwi, które zresztą pod względem estetycznym bardzo mi się podobają. Chcąc również takie posiadać byłam zmuszona nauczyć się je malować, jednak przyznam szczerze, że nie wychodziło mi to zbyt dobrze. Brwi są oprawą oczu, więc podobnie jak z kreskami od eyelinera tak i w ich przypadku widać każdą nierówność. Przez jakiś czas jeszcze walczyłam z nimi, ale w końcu postanowiłam, że najlepszym sposobem będzie umówienie się na dobry makijaż permanentny brwi. Miałam okazję podziwiać efekty tego zabiegu u mojej starszej siostry, która z resztą sama długo mnie na niego namawiała. Świetną sprawą jest to, że osoby wykonujące taki zabieg posługują się różnymi technikami jego wykonywania co sprawia, że można dopasować indywidualnie konkretną metodę pod urodę danej klientki tak, aby w rezultacie brwi prezentowały się jak najbardziej naturalnie. Makijaż permanentny posiada jednak znacznie więcej zalet, aniżeli możliwość cieszenia się idealnymi brwiami. Jest to również świetny wybór dla osób, które spieszą się rano do pracy.

Odkąd wykonałam sobie zabieg zauważyłam, że czas na wykonywanie codziennego makijażu znacząco mi się skrócił właśnie przez wzgląd na to, że nie muszę już poświęcać tak wiele uwagi moim brwiom. Poza tym bez względu na porę dnia lub nocy zawsze perfekcyjnie się one prezentują, a to ogromna zaleta zwłaszcza, że kiedy je malowałam, często przez nieuwagę chociażby podczas odgarniania włosów z twarzy zdarzało mi się je rozmazywać.