Zamontowałem eleganckie i gustowne rolety Rzymskie

Przez ostatni rok budowaliśmy nasz nowy dom i właściwie to każdy dzień poświęcaliśmy na prace przy budowie i wykończeniu wnętrz. Ostatnie miesiące były już wyjątkowo ciężkie, bo ciągle było coś ważnego do zrobienia, a wszystko trzeba było jeszcze łączyć z codziennymi obowiązkami zawodowymi. W każdym razie dzisiaj mieszkamy już naszą trójką w nowym domu. Jeszcze do wczoraj mieliśmy w nim trochę rzeczy do zrobienia, ale dzisiaj mogę powiedzieć, że zrobione jest już wszystko.

Roleta Rzymska okazała się prosta w montażu

rolety rzymskieWczoraj w oknach naszego domu brakowało jeszcze ozdób, które zasłoniły by nasze pomieszczenia przed wzrokiem z zewnątrz. Właśnie przed chwilą skończyłem wszystko montować i postanowiłem się tym pochwalić na forum. Bo jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się z żoną co zamontować w oknach. Jako, że praktycznie od początku wszystko robimy sami to również ozdobienie okien też chcieliśmy zrobić samodzielnie. Zastanawialiśmy się pomiędzy żaluzjami a roletami i wybór padł na te drugie. Przy czym nie kupiliśmy klasycznych rolet a zdecydowaliśmy się na eleganckie i gustowne rolety Rzymskie. Nie kosztowały zbyt wiele, ale wyglądają o wiele lepiej niż klasyczne rolety. Nie zaciemniają one całkowicie wnętrz, co jest ich dużym plusem. Dzięki gustownemu wyglądowi spełniają rolę bardziej dekoracyjną i zasłaniającą niż przyciemniającą. Ale najważniejsze jest to, że rolety Rzymskie okazały się banalne w montażu. Wczoraj dostałem paczkę z zamówionymi roletami a dzisiaj od rana do popołudnia zamontowałem rolety we wszystkich dziesięciu oknach. Rolety zamawiałem oczywiście na wymiar, więc były wymierzone idealnie do każdego z okien. Prace montażowe ograniczały się jedynie do zamontowania u góry kasety i listew prowadzących. Jeśli miałbym ponownie wybierać coś do zasłonięcia okien to zdecydowałbym się dokładnie na to samo.

Rolety w wersji rzymskiej mają same zalety. Prosty montaż to jedno, ale wysoka jakość wykonania i naprawdę elegancki wygląd to drugie. Jeśli chodzi o koszty to oczywiście sporo niższe od ceny rolet klasycznych, ale podobne do cen żaluzji. Na pewno najbardziej opłaci się kupować takie rolety przez internet. Wystarczy wtedy dokładnie wymierzyć wszystkie okna, bo rolety przygotowywane są pod podane wymiary.