Zastosowanie ogrodzeń tymczasowych

Ważnym elementem na placu budowy jest zastosowanie ogrodzenia tymczasowego. Jest to skuteczna ochrona przed wtargnięciem na teren niepożądanych osób i kradzież ważnych przedmiotów potrzebnych do budowy. Ogrodzenie takie musi spełniać pewne wymogi, które są regulowane przez prawo budowlane. Jakie najlepiej nadaje się do zabezpieczenia i jakie są rodzaje?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia tymczasowego

ogrodzenie tymczasoweOgrodzenia tego typu występują w kilku wersjach. Różnią się one między sobą pod względem budowy. Wygodnym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementów przenośnych. Takie ogrodzenie tymczasowe łatwo jest rozstawić i przenosić, a po skończonych pracach zdemontować. Jedną z popularniejszych wersji są ogrodzenia ażurowe, które składają się z przęseł. Ich konstrukcja opiera się na ocynkowanych rurach pomiędzy, którymi znajduję się siatka również z ocynkowanego drutu. Dla stabilizacji zastosowano stopy betonowe znajdujące się u podstawy. Są świetne do odgrodzenia placu, jednakże nie zasłaniają widoku na czym czasami zależy właścicielowi. Innym rodzajem są ogrodzenia pełne, które tak jak wersje ażurowe są przestawne. Ich budowa jest prosta: podstawa wykonana jest z stalowej ramy, a wewnątrz znajduję się trapezowa blacha. Również w tym przypadku przęsła podtrzymuje stopa betonowa, która jest niezwykle ważna i pełni rolę stabilizatora całego płotu. To dzięki niej cała konstrukcja nie chwieje się i nie przewraca. Pełne ogrodzenia skutecznie odgradzają i przesłaniają widok na plac budowy.

Różne firmy w swojej ofercie mają możliwość wynajęcia takiego ogrodzenia, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż jego zakup. Nie trzeba się również wówczas martwić o to co zrobić z nim po skończonej budowie. Jest to dobry wybór jeżeli jesteśmy prywatnym inwestorem. Ogrodzenia takie są wygodne w użytkowaniu i można je szybko przestawić jeżeli zajdzie taka potrzeba.