Zastosowanie ziół w życiu codziennym

Nasze Polskie łąki, lasy, czy trawniki są bardzo bogate w różnorodne zioła i rośliny lecznicze o bogatych walorach wpływających korzystnie na zdrowie człowieka. Jakie zioła możemy znaleźć na naszych przydomowych trawnikach , czy w ogródkach?

Gdzie można znaleźć interesujące nas zioła?

sklepy zielarskie internetoweZioła i rośliny lecznicze, które wykorzystujemy w naszych domowych apteczkach występują praktycznie wszędzie. Możemy je spotkać zarówno na naszych trawnikach przy domach , jak i na łąkach, czy w lasach. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych ziół zalicza się pokrzywę zwyczajną, rumianek, mniszek lekarski, a także dziurawiec. Oczywiście wymienione zioła zapewne każdy z nas posiada w przydomowej apteczce. Nawet jeżeli nie posiadamy w danej chwili, któregoś z ziół, a jest ono nam niezbędne to możemy odwiedzić sklepy zielarskie internetowe i bez konieczności wychodzenia z domu dokonać zakupu. Pozwoli nam to zaoszczędzić bardzo cenny dla nas czas, a nie kiedy i sporo pieniędzy.Najpospolitszym z ziół, który w dużych ilościach występuje pod naszymi oknami jest mniszek lekarski.W leczeniu wykorzystuje się zarówno jego korzeń, kwiaty oraz liście.Okazuje się niezbędny przy leczeniu dolegliwości związanych z nerkami , wątrobą, czy nieżytami jamy ustnej oraz górnych dróg oddechowych. Doskonale sprawdza się przy problemach skórnych oraz w kosmetyce, pod postacią okładów na kurzajki , czy brodawki.Na pewno nie wszyscy znali właściwości lecznicze, jakimi dysponuje mniszek lekarski.Kolejnym bardzo niedocenianym przez człowieka, a wręcz omijanym ziołem jest pokrzywa zwyczajna.Wystrzegamy się jej z obawy przed poparzeniem , a nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jest ona pomocna dla człowieka.Wyciągi i napary z liści pokrzywy pomagają przy dokuczających nam stanach zapalnych dróg moczowych i układu pokarmowego takich jak choćby nieżyt żołądka, jelit oraz biegunki. 

Zioła powinny być nieodzowną częścią naszej przydomowej apteczki. Jak widzimy mogą nam w wielu schorzeniach, czy dolegliwościach pomóc bez konieczności odwiedzania lekarza.W każdym domu zatem dbajmy , aby nie brakowało naturalnych lekarstw jakimi są zioła.