Znieczulenie do tworzenia tatuaży

Wielu klientów salonów tatuaży odczuwa dość usprawiedliwiony dyskomfort podczas tatuowania, a szczególnie wrażliwe osoby mogą nawet czuć ból o dużym natężeniu. Znieczulenie podczas tatuowania jest więc stosowane bardzo często, zwłaszcza u osób o delikatnej skórze. Bardzo zróżnicowane preparaty są używane właśnie w tym celu.

Środki znieczulające dla osób tatuowanych

znieczulenie przy tatuażuZ racji iż wykonywanie tatuażu nie jest szczególnie bolesnym ani też inwazyjnym zabiegiem, nie musi być ono wykonywane pod szczególnie silnym znieczuleniem. Znieczulenie przy tatuażu jest więc aplikowane za pomocą środków w aerozolu, rozprowadzanych w miejscu w którym wykonywany jest tatuaż. Preparaty do znieczulania są dość skuteczne, i nie podrażniają skóry w żaden sposób, nawet podczas wykonywania samego tatuażu, dlatego też są częstym wyposażeniem wielu salonów tatuażu. Niejednokrotnie nie są jednak wystarczające, w szczególności podczas tatuowania osób odpornych na działanie środków znieczulających, mających delikatną skórę czy też problemy dermatologiczne. W takim przypadku stosowane jest silniejsze znieczulenie ogólne, lub też domiejscowe, które nie jest na tyle silne by wymagać obecności anestezjologa, aczkolwiek doskonale eliminuje wszelkie uczucie bólu w miejscu tworzenia tatuażu.

Słabsze preparaty znieczulające działają do około trzech godzin, a efekt silniejszych środków może utrzymywać się nawet przez sześć, choć niektóre środki mają celowo obniżony czas działania, by nie przeszkadzać osobie tatuowanej w wykonywaniu normalnych czynności po zakończeniu sesji w salonie tatuatorskim. Znieczulenie dobierane jest przede wszystkim biorąc pod uwagę czynności wykonywane w trakcie sesji, i częściej bywa zastosowane w przypadku wykańczania tatuaży niż konturowania.